top of page

Palīdzēsim kopā Elzai Dzenei

Golfa kluba “Viesturi” biedriem un golfa spēlētājiem


Vienpadsmitgadīgā jūrmalniece Elza Dzene aug trīs bērnu ģimenē kopā ar vecāku brāli un jaunāku māsu.


Kopā ar Elziņu vajadzēja vēl piedzimt māsiņai, taču neveiksmīgas amniocentēzes rezultātā viena no dvīņu meitenītēm neizdzīvoja, bet otrai neilgi pirms dzimšanas atklāja smagu CNS bojājumu.


Elzai piedzimstot, ārsti uzstādīja diagnozi – mikrocefālija, ar piebildi “nevaram neko līdzēt”. Tomēr vecāki, nezaudējot cerību, cīnījās par Elzas attīstību trīs gadus apmeklējot fizioterapiju, ergoterapiju, logopēdiju un citas nodarbības. Tomēr meitenītes attīstība likās kā iestrēgusi.


Nesamierinoties ar esošo situāciju, vecāki palīdzību sāka meklēt ārpus Latvijas. Sanktpēterburgas neirologi precizēja Elzas problēmu. Viņai bija mikrocefālija ar hidrocefālijas sindromu, ko diemžēl jau pie dzimšanas ārsti nepamanīja, kā rezultātā meitene cieta no galvas smadzeņu saspiešanas. Elzu mocīja stipras galvassāpes, kas neļāva viņai normāli attīstīties. Operācija Sanktpēterburgā bija veiksmīga, kurā izdevās samazināt smadzeņu šķidruma spiedienu, smadzenes sāka normāli funkcionēt, diemžēl bērna attīstība bija stipri iekavējusies.


Elzas vecāki saka: ”Mūsu meita ir piedzimusi vēlreiz un nu ir jāsāk ilgais ceļš kāpās!”

Pēc Sanktpēterburgas ārstu ieteikuma, Elza saņēma intensīvās rehabilitācijas kursu Adeli centrā Slovākijā. Divas nedēļas ar Elzu strādāja trīs fizioterapeiti vienlaikus, mācot bērnam velties, sēdēt, rāpot, pat staigāt. Manuālā terapija, logopēda nodarbības, skābekļa maskas, masāžas un lāzerterapija ir devušas cerēto rezultātu.


Šobrīd, pēc vienpadsmit rehabilitācijas kursiem Slovākijā, Elzas veselības stāvoklī un vispārējā attīstībā ir manāmi uzlabojumi, viņa ir kļuvusi dzīvespriecīgāka, emocionālāka, cenšas pati līst pa grīdu, labāk noturas dažādās pozīcijās, stabili un vienmērīgi sēž turku pozā. Elza uz jautājumiem atbild ar dažādām skaņām, ir attīstījusies sapratne, komunicējot atbild ar “jā” vai “nē”, vai arī norādot konkrēto lietu ar acu skatienu. Pēc pēdējās rehabilitācijas Elzai aktīvajā runā parādījušās pirmās zilbītes, pat dažas reizes izteikusi savu un māsas vārdu.


Ikdienu Elza pavada kopā ar mani, kā savu asistentu gan mājās, gan apmeklējot Vaivaru pamatskolu, gan fizioterapijas nodarbības rehabilitācijas centrā “Poga”. Taču darāmā vēl ir ļoti daudz, jo attīstība norit lēnām un pakāpeniski, tāpēc speciālisti iesaka rehabilitāciju turpināt. To būtu nepieciešams darīt regulāri. Rehabilitācijas centra “Poga” lielā noslogojuma dēļ Elza rehabilitāciju Latvijā var saņemt tikai 2 reizes gadā, taču to būtu nepieciešams saņemt vismaz četras reizes gadā. Šos iztrūkstošos rehabilitācijas kursus Elza varētu saņemt Slovākijā Axis Medical rehabilitācijas centrā. Taču tam ir nepieciešami līdzekļi.


Ļoti lūdzam visiem, kuriem ir iespēja palīdzēt, ziedot, lai Elza varētu saņemt intensīvo rehabilitāciju 2023. gadā gan Slovākijā, gan tepat Latvijā.

Elzai ir atvērts konts ziedojumiem labdarības organizācijā “Ziedot.lv”.

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.


Lai nodrošinātu Elzai rehabilitācijas pakalpojumus 2023. gadā, kopā nepieciešami 10 030 eiro.


Sirsnīgs paldies jau iepriekš visiem, kuriem ir iespēja palīdzēt, lai Elzas attīstība turpinātos, tādējādi padarot viena maza un mīļa cilvēkbērna dzīvi daudz laimīgāku un pilnvērtīgāku.


Elzas vecāku, Baibas un Viestura Dzeņu vārdā,

Sandra Berķe


Cienījamie kluba biedri!


Ir Adventes laiks, kad cilvēki pārdomā savas dzīves vērtības un klusībā izdara kādam līdzcilvēkam labu darbu, lai palīdzētu un atbalstītu.


Atbalstīsim mazo Elzu viņas cīņā!


Golfa kluba prezidents

Kārlis Cinītis

Commenti


bottom of page