top of page
Image-empty-state.png

IVETA KAMINSKA

Mani golfā iesaistīja dēls. Netipiski viņa vecumam, bet 14 gados viņu ieinteresēja golfs. Bija pamanījis, ka var trenēties Uzvaras parkā, un tā mēs sākām. Pēc laiciņa Kristians Rozenvalds mani uzaicināja golfu spēlēt Mediju klubā. Bija žurnālistiem tāda iespēja, un vēl tagad Mediju klubs pastāv. Var uzskatīt, ka līdz ar to biju golfā iekšā. Tobrīd izdevu žurnālu „Auto Euro” un sāku organizēt turnīrus žurnāla klientiem. Darbojos ļoti aktīvi – turnīri ik pa divām nedēļām notika, šķiet, vismaz gadus piecus. Tā es golfā ievilku daudzus.

2008.gadā iesaistījos Sieviešu golfa klubā, kas sākumā aktīvi darbojās „Viesturu” laukumā. Ja žurnāla veidošanā man apkārt bija tikai vīrieši, tad ar Sieviešu golfa klubu es ieguvu labas draudzenes. Esam kopā līdz šim. Saucam sevi par Pārdaugavas meitenēm. Pēdējos piecus gadus „Viesturos” spēlēju ļoti regulāri, divus gadus esmu kļuvusi par Dāmu tūres uzvarētāju. No 4. vietas finālā konkurentes apsteidzu un vinnēju „Viesturu” gada karti. Mans labākais rezultāts ir „eagle” 9.bedrītē, šķiet, 2016.gadā. Lieliska sajūta – vēl tagad to atceros. Kaut gan man vienmēr veiksmīga ir bijusi 2.bedrīte. „Viesturu” laukumā esmu ļoti bieži – gandrīz katru svētdienu ir turnīri, un es tajos gandrīz visos piedalos. Esam trīs konkurentes un draudzenes: Daiga Puisīte, Lidija Gavrilova un es.

Golfs man ir iemācījis koncentrēties, un tas ļoti palīdz biznesā. Tas palīdz nenovirzīties no mērķa, redzēt tikai mērķi, nevis šķēršļus. Ja nodomāsi, ka tik neiesit bumbiņu dīķī, tā tūlīt tur arī iesitīsi. Dīķis vienkārši nav jāredz – jādomā tikai par sitienu. Golfs ir ļoti viltīgs, un pat nejauši izteikta frāze var izsist no līdzsvara. Katrs sitiens jāsāk no jauna, it kā tas būtu vienīgais. Nedrīkst ne pārāk sapriecāties, ne bēdāties – jātur emocijas ciet.

Bet jābūt brīvam. Protams, ir tādas dienas, kad spēle iet, un tādas, kad neiet. Cik stabils ir pats spēlētājs, tik stabila ir spēle. Tāpat arī biznesā nedrīkst ļauties emocijām – ir tikai mērķis un sekošana mērķim. Golfs ir sportisks treniņš un rakstura treniņš.

„Viesturos”, salīdzinot ar citiem Latvijas golfa laukumiem, ir pašauri, bet tas iemāca precizitāti. Pateicoties „Viesturiem”, kur daudz spēlēju, esmu uztrenējusi precizitāti, jo „Viesturos” citādi nedrīkst – tur nedrīkst šaut, kur pagadās. Tas ir grūts laukums, tam ir šķēršļi, bet tas audzina un trenē. Tas ir vienkāršs un mājīgs, dvēseliski silts. Daudzus savus draugus un biznesa ļaudis esmu aicinājusi uz „Viesturiem”, un, lai vai kādi pret golfu vienaldzīgie tur ir bijuši, visiem tur iepaticies uzsist savu pirmo sitienu un to izbaudīt.

bottom of page